dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

niedziela, 25 września 2011

Etapy rejestrowania działalności gospodarczej

  1. Etapy rejestrowania działalności gospodarczej

     

     

    1. Od 31 marca 2009 roku obowiązują nowe regulacje dotyczące rejestrowania działalności gospodarczej przez osoby fizyczne w urzędach gmin (lub miast). Rozwiązania te określane są jako tzw. zasada jednego okienka. Obecnie osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą wypełnia zintegrowany wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej EDG-1 i składa go w urzędzie gminy (lub miasta).Wniosek przedsiębiorcy o wpis do ewidencji działalności gospodarczej nie podlega opłacie. Wzór wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej określony został w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 marca 2009 r.Integralną częścią wniosku EDG-1 o wpis jest żądanie wpisu do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON), zgłoszenia identyfikacyjnego NIP, zgłoszenia płatnika składek w rozumieniu przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych albo zgłoszenia oświadczenia o kontynuowaniu ubezpieczenia społecznego rolników. Zgodnie z nowymi zasadami przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Jednocześnie przedsiębiorca ma prawo we wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej określić późniejszy dzień podjęcia działalności gospodarczej niż dzień złożenia wniosku .Dane z wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej organ ewidencyjny niezwłocznie, nie później niż w ciągu trzech dni od dokonania wpisu, przesyła do wskazanego przez przedsiębiorcę naczelnika urzędu skarbowego, właściwego urzędu statystycznego oraz właściwej jednostki terenowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wraz z kopią zaświadczenia o wpisie w ewidencji działalności gospodarczej.
  2. Firmowe konto bankowe.
  3. Biuro rachunkowe - jeśli przedsiębiorca decyduje się na korzystanie z usług biura księgowego na tym etapie zgłasza się z posiadanymi dokumentami podpisać umowę.
  4. Zgłoszenie w Urzędzie Skarbowym - dokonujemy rejestracji w podatku dochodowym oraz podatku vat przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. Opłata rejestracyjna do podatku vat (zgłoszenie rejestracyjne VAT-R) wynosi 170 zł.
  5. Rejestracja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - Zgłoszenie osoby prowadzącej działalność gospodarczą, do ubezpieczeń społecznych lub ubezpieczenia zdrowotnego następuje niezależnie od złożenia wniosku EDG-1. Musi bowiem nastąpić w formie zgłoszenia ZUS ZUA albo ZUS ZZA, przekazywanego w formie elektronicznej lub pisemnej bezpośrednio do ZUS.
  6. Zgłoszenie do inspekcji pracy i inspekcji sanitarnej
  7. Szkolenia BHP


Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter,

14 komentarzy:

  1. Od tego czasu trochę się zmieniło i tak na dobrą sprawę musimy najpierw się określić jakiej branży będzie nasza przyszła firma. Szkolenia BHP są potrzebne jeśli mamy zatrudniać pracowników. Również nie trzeba posiadać pieczątki firmowej https://www.maxsc.com.pl ale i tak zdecydowana większość firm wyrabia je sobie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zakładanie własnej działalności dziś nie jest niczym skomplikowanym. Tym bardziej jeśli ma to być firma jednoosobowa. Jednak gdy chcemy tą firmą dobrze zarządzać to z pewnością przydadzą nam się systemy CRM https://craftware.pl/co-jest-crm-czy-warto-z-niego-korzystac/ bez których ja nie wyobrażam sobie dzisiaj pracy.

    OdpowiedzUsuń
  3. Samo założenie firmy nie jest niczym skomplikowanym. Najważniejsze jest to, aby dobrze nią później zarządzać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z systemów https://www.connecto.pl/cennik-xl/ wspomagających zarządzanie działalnością.

    OdpowiedzUsuń
  4. Wydaje mi się, że założenie własnej firmy to może być początek naprawdę fajnej przygody. Ja już własną firmę prowadzę kilka lat i jak do tej pory jest świetnie. Ostatnio rozpocząłem współpracę z https://www.ca-staff.eu/uslugi/outsourcing-kadr gdzie mam na dobrą sprawę własny dział kadr, ale na zewnątrz.

    OdpowiedzUsuń
  5. Założenie własnej firmy to nie jest rzecz nierealna, ale należy przede wszystkim mieć głowę na karku. Ja kupiłam gotową spółkę https://www.tgc.eu/gotowe-spolki gdyż akurat taka forma prowadzenia działalności mi najbardziej się opłaca.

    OdpowiedzUsuń
  6. W sumie zakładanie firmy nie jest niczym ciężkim i jestem zdania, że każdy sobie z tym poradzi. Ja teraz u siebie w firmie zleciłem badanie sprawozdań finansowych https://www.crowe.com/pl/services/audyt/badanie-sprawozdan-finansowych gdyż chcę mieć pogląd na to, czy oby na pewno całość dokumentacji jest prowadzona prawidłowo.

    OdpowiedzUsuń
  7. Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń
  9. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  10. Myślę, że samo założenie działalności gospodarczej nie jest takie ciężkie jakby nam się wydawało. Jeśli już wystartujemy z własną firmą to na pewno przyda nam się sprawdzona księgowość. Czytałem również na stronie https://www.praca4u.net/5-korzysci-ktore-przyniesie-firmie-outsourcing-ksiegow-art28.html o outsourcingu księgowości i myślę, że jest to całkiem fajne rozwiązanie.

    OdpowiedzUsuń
  11. Oczywiście prowadzenie firmy czasami jest dość problematyczne, ale muszę przyznać, że można się tego nauczyć. Zresztą jak ja jeszcze czytałam na stronie https://www.sendit.pl/blog/prowadzisz-biznes-poznaj-sposoby-na-oszczednosci-w-firmie to same oszczędności w naszych firmach są niezwykle ważne.

    OdpowiedzUsuń
  12. Faktycznie samo założenie własnej firmy jest fajną sprawą i ja także planuję to zrobić. Tym bardziej, że niedawno czytałem również na stronie http://www.mambiznes.com.pl/jak-zaczac-sprzedaz-na-amazonie/ w jaki sposób można rozpocząć sprzedaż na Amazon.

    OdpowiedzUsuń
  13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja należę do grona osób, które lubią dużo wiedzieć. Dlatego czesto zaglądam na https://e-journalist.pl/. Są tam artyuły na temat polityki, mody, wnętrz, sportu, urody itd. Warto poczytać.

    OdpowiedzUsuń